/ در دسته‌بندی نشده / توسط
آخرین زمان ویرایش:

چند نکته ضروری برای جستجو در گوگل

حتما برای شما پیش آمده است که بخواهید مطلبی را در اینترنت جستجو کنید. اغلب افراد از موتور جستجوی گوگل برای این امر استفاده می‌کنند. کارایی و بهینه بودن موتور جستجوی گوگل بر همگان ثابت شده است. در این مطلب چند روش کاربردی را با هم می‌بینیم که به کمک این روش‌ها می‌توان، بهتر و سریعتر به مطلب مورد نظر دست پیدا کرد.

جستجو از یک سایت مشخص:

اگر می‌خواهید یک مطلب را در سایت خاصی جستجو کنید پس از عبارت خود باید از کلمه کلیدی site استفاده کنید. برای مثال فرض کنید کلمه Google را می‌خواهید در سایت زنگ دانش جستجو کنید برای این کار باید مقدار زیر را در نوار جستجو بزنید.

Google site:seowordpress.ir

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید فقط پست‌هایی که شامل google هستند و در سایت زنگ دانش وجود دارند لیست می‌شود.

بهره بردن از کوتیشن “” :

با کمک گرفتن از کوتیشن و قرار دادن متن در داخل کوتیشن، گوگل متوجه می‌شود که شما دقیقا دنبال همان عبارت مشخص هستید و فقط آن عبارت را در نتایجی که پیشنهاد می‌دهد، می‌آورد.

پیدا کردن سایت‌های مشابه:

فرض کنید که شما از یک سایت برای مثال aparat هر روز دیدن می‌کنید و دوست دارید بدانید آیا در فضای اینترنت سایتی مشابه سایت‌های محبوب شما وجود دارد؟ برای این کار به راحتی با استفاده از کلمه کلیدی related می‌توانید سایت‌های مشابه را پیدا کنید.

related:aparat.com

مشاهده نتایج جستجو در یک فرمت خاص:

یکی از مشکلات کسانی که از گوگل استفاده می‌کنند این است که گاهی اوقات بدنبال یک فایل PDF هستند اما با رفتن به نتایجی که گوگل پیشنهاد می‌دهد. وارد سایت‌هایی می‌شوند که همش تبلیغ است و به هدفشان نمی‌رسند. در این موارد می‌شود از کلمه کلیدی filetype استفاده کرد. برای مثال برای پیدا کردن pdf های داده کاوی باید مقدار زیر را جستجو نمود. تصویر مربوطه را ببینید که تنها فایل‌های PDF در نتیجه جستجو نمایش داده شده است. برای جستجوی سایر فرمت‌ها کافیست که فرمت‌های دیگر را جایگزین PDF کنید.

داده کاوی filetype:pdf

بهره گرفتن از *:

گاهی پیش می‌آید جمله یا بیتی را می‌خواهیم جستجو کنیم اما همه‌ی جمله را نمی‌دانیم. در این موارد براحتی به جای کلمه‌ای که نمی‌دانید ستاره بگذارید برای مثال: آب را * نکنیم. و گوگل منظور ما را متوجه می‌شود و با توجه به کلمه‌هایی که داده شده است جستجو را ادامه می‌دهد.

با همین موارد ساده و کاربردی می‌توانید تا حد زیادی هدفمند در گوگل جستجو کنید و هر چه سریعتر به هدف خود برسید.

نوشته های مشابه

افزایش سرعت سایت وردپرسی با استفاده از افزونـه GZip Ninja

مدتی پیش افزونه ای برای افزایش سرعت بارگذاری سایت در سئو وردپرس منتشر شده بود که کارکرد مناسبی داشت اما بعد…

نحوه انتخاب کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت موضوعی بسیار مهم است و اکثر وبمسترها دقیقا نمیدانند که برچه اساس و مبنایی…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *